Full 1
Dziesięć minut lektury w ciągu dnia to wspaniała nagroda dla ciała i ducha.
Full 1
Mit wzrokowców i słuchowców

Mit wzrokowców i słuchowców: rzeczywistość i fakty

Wydaje się, że wiedza na temat mitu wzrokowców i słuchowców jest powszechnie dostępna. Jednak na każdym szkoleniu zdarza się ktoś, kto mówi “ja nie robię notatek, bo jestem wzrokowcem” lub “a ja słuchowcem”.

I fajnie, ale to, co mówisz, wcale nie oznacza, że jesteś słuchowcem lub wzrokowcem. Jeśli Ty też kiedyś zgłosiłeś przynależność do jednej z tych grup, zatrzymaj się na chwilę i przeczytaj ten tekst do końca.

Wpływ myśli na przyszłość

Jak myśli kształtują nasze życie

Choć miał to być tekst o książce dr Joe Dispenzy Wymień umysł na lepszy model i z takim zamiarem zaczynałem go pisać, to jednak wspomniana pozycja będzie tylko jedną z kilku, które tu przywołam. Lektura ta uświadomiła mi, że wiele książek, które czytałem w ostatnich latach, przekazuje wspólną ideę: nasze myśli kształtują naszą przyszłość.

W tym tekście chciałbym skupić się na tym właśnie przekazie. Nawet jeśli jesteś zwolennikiem teorii, że wszystko jest już zaplanowane i w naszym życiu nie ma miejsca na przypadek, zachęcam Cię do przeczytania tego tekstu z uwagą do końca.

Nadzieja

Nadzieja: nieoczywisty powód Twoich wyborów

Poprzedni wpis zakończyłem stwierdzeniem, że wszystko, co ludzie kupują i robią, pokryte jest szatą nadziei – nadziei na coś, co otrzymają dzięki produktom i usługom. Ten artykuł stanowi zaproszenie do refleksji nad tym, co naprawdę kieruje naszymi decyzjami i jak, przez większą świadomość własnych potrzeb, możemy kształtować satysfakcjonującą nas rzeczywistość.

Shantaram
Featured

Shantaram i Cień góry: odważne pytania i przemyślane odpowiedzi

W głębi duszy każdego z nas drzemie pragnienie zrozumienia świata i znalezienia w nim swojego miejsca. Shantaram i Cień góry autorstwa Gregory'ego Davida Robertsa to powieści, które nie tylko zabierają nas w egzotyczną podróż do serca Indii, ale również skłaniają do refleksji nad życiem, wartościami i dążeniem do głębszego zrozumienia siebie oraz otaczającej nas rzeczywistości.

Oficjalni partnerzy

Head Oficjalny Partner  Ziener Oficjalny Partner

Moja praca, moja pasja