Full 1
Dziesięć minut lektury w ciągu dnia to wspaniała nagroda dla ciała i ducha.
Full 1
Coaching w ruchu, czyli połączenie coachingu z aktywnością fizyczną.

Dlaczego łączę coaching z aktywnością fizyczną?

Powiązanie roli trenera i coacha wydaje się być tak naturalnym połączeniem, jak wdech i wydech. Praca w obu zawodach opiera się na zmianie. W sporcie, zmiana najczęściej związana jest z poprawą techniki, zwiększeniem wytrzymałości czy siły.

W coachingu zmiana może dotyczyć różnych obszarów życia, takich jak: praca, relacja z innymi osobami czy poprawa zarządzania czasem. Nie ma tu ograniczeń, wystarczy chęć do działania ze strony klienta.

Zmiana bowiem to jedno z podstawowych założeń coachingu. Mówimy, że niezależnie w jakim punkcie jesteś – jeżeli podejmiesz działanie – dokonasz zmiany. Niby proste, a jednak zdarza się, że latami tkwimy w miejscu, bez jakiegokolwiek postępu. Praca, której nie lubimy, nieudany związek czy niezadowolenie ze swojego poziomu sprawności.

Zmiana, to również podstawa pracy instruktora/ trenera. Trener, w rozumieniu sportowym, trudni się podnoszeniem umiejętności swoich podopiecznych. Dzięki zaplanowanym działaniom jego uczniowie lepiej jeżdżą na nartach, grają w tenisa, pływają na windsurfingu czy mogą pochwalić się wymarzoną sylwetką. 

Trener wierzy w ich zmianę. W to, że mogą podnieść swoje umiejętności, zbliżyć się do celu. Zdarza się, że trener wierzy w to bardziej, niż podopieczny.

Coach, również wierzy w zmianę swoich klientów. Słucha i zadaje pytania. Ufa, że klient zobaczy inną perspektywę własnej rzeczywistości. Odkryje rozwiązania, które są możliwe.  W jednym i drugim przypadku wymaga to wysiłku. 

 

Świadomy trening, coaching – prowadzi do zmiany 

Metody, które stosują trenerzy, dwojąc się i trojąc z zawodnikami, świetnie sprawdzają się w wdrażaniu zmian w codziennym życiu. W drugą stronę działa to dokładnie tak samo, metody coachingowe pozwalają znacznie lepiej zrozumieć zawodnika. A dzięki temu precyzyjnie dopasować sposoby pracy.

Dobry trener, powinien być też dobrym psychologiem – często powtarzany slogan i zapewne gdzieś go słyszałeś. W pełni zgadzam się z tym stwierdzeniem. W sztabach zawodowych sportowców, osiągających najwyższe światowe sukcesy, niemal zawsze znajdziemy psychologa czy trenera mentalnego. To już standard profesjonalnego sportu.

Dlatego połączenie aktywności fizycznej z coachingiem to naturalna synergia, którą oferuję swoim klientom. Dzięki takim wspólnym działaniom rośnie u nich świadomość ruchu oraz świadomość w wybranych dziedzinach życia. Często zyskują nową perspektywę swojego teraz.  A wszystko to w sportowej atmosferze, pełnej szacunku i akceptacji.

 

W razie pytań i współpracy pozostaję do dyspozycji (kontakt).

 

Oficjalni partnerzy

Head Oficjalny Partner  Ziener Oficjalny Partner

Moja praca, moja pasja